Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

NAKAZ ZAPŁATY NA RZECZ FUNDUSZU SEKURYTYZACYJNEGO

Co zrobić po otrzymaniu nakazu zapłaty z funduszu sekurytyzacyjnego...

 

Otrzymałeś nakaz zapłaty od funduszu sekurytyzacyjnego i nie wiesz co robić? Dlaczego? Przecież nie zawierałeś umowy z żadnym funduszem? Uważaj, nie ignoruj? Brak reakcji może Cię wpędzić w kłopoty.

Fundusz sekurytyzacyjny – co to jest?

Fundusz sekurytyzacyjny to podmiot skupujący wierzytelności od przedsiębiorców np. niespłacone pożyczki i kredyty od banków, zadłużenie u operatora telekomunikacyjnego, czy dystrybutora energii. Przykładowe fundusze sekurytyzacyjne, to:

- OMEGA Wierzytelności Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty,

- P.R.E.S.C.O. Investment I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty,

- S-Collect Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny oraz

- Intrum Justitia Debt Fund 1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny.

Cesja wierzytelności to zakup wierzytelności przez fundusz. Fundusz sekurytyzacyjny może samodzielnie dochodzić od Ciebie wierzytelności w postępowaniu sądowym. Najczęściej pierwsza informacja o sprawie to pismo z sądu z nakazem zapłaty i z pozwem.

Uważaj, jeśli nie podejmiesz obrony, to przegrasz! Jeśli nie złożysz odwołania od nakazu zapłaty we wskazanym terminie, wówczas sąd uzna że skoro nie zaprzeczasz twierdzeniom funduszu, to znaczy że potwierdzasz okoliczności sprawy. Nakaz zapłaty uprawomocni się, a fundusz skieruje sprawę do komornika.

We wszystkich sprawach z naszym udziałem udało się wygrać z funduszem sekurytyzacyjnym! Sprawy są jednak różne, każda wymaga indywidualnej analizy by dostosować argumenty przemawiające za interesem naszych klientów.

Skontaktuj się z nami, pomożemy!

adw. Ingemara Grom                    adw. Agnieszka Bogłowska                        adw. Justyna Lenart

       501 519 104                                    501 052 756                                         669 470 925

 

User Login